نسخه نهايی Yahoo! Messenger

بالاخره پس از هياهوی بسيار نسخه نهائی Yahoo! Messenger راس ساعت 14:31 , May 24 رسماُ انتشار يافت , دوستان عزيز میتوانند اين نسخه را از اينجا دريافت نمايند.
نگارش جدید ، هم اکنون برای دریافت آماده است و به گفته سرپرست تیم فنی آن هماهنگی این ویرایش با دیگر سرویسهای در حال ارائه از جانب شرکت یاهوو بمراتب بهتر
از نسخه های قدیمی می باشد . بطور مثال ، از این پس کاربران پیغام رسان فوری یاهوو این امکان را خواهند داشت تا از درون پنجره خود برنامه به جستجو در کتاب آدرسها (Addres Book) بپردازند . همچنین ، پنجره اصلی پیغام رسان فوری می تواند به دو قسمت مجزا تقسیم شود یک قسمت به منظور انجام بازی های تفریحی و یا استفاده از موتور جستجوگر یاهوو ، و قسمت دیگر که شامل لیست دوستان کاربر می باشد .
Lisa Pollock Mann ، مدیر ارشد توسعه نرم افزار (Yahoo Messenger) می گوید: "جلوه های بصری به عنوان مهمترین شاخص در این بروز رسانی مد نظر گرفته شده است ." یاهوو به نرم افزار خود قابلیتی به نام "Audibles" نیز افزوده است . "Audibles" ها در واقع اشکالی فانتزی و بصورت فلاش می باشند که پیامهای از قبل ذخیره شده را با صدا می خوانند .
نگارش جدید (
Yahoo Messenger) ، هنگام کار با Super Webcam ها قدرت نمایش تصاویر در کیفیت بالا با 20 فریم در ثانیه و در پنجره هایی با سایزهای بزرگ را خواهد داشت . تحقیقات نشان می دهد در آینده ای نه چندان دور ، نزدیک به یک چهارم کاربران این برنامه به سوی استفاده از سرویسهای WebCam روی خواهند آورد .
تنظیمات جدید مربوط به بازیها این امکان را ایجاد می کند که دو کاربر همزمان از پنجره پیغام رسان فوری خود به انجام یک بازی دلخواه بپردازند . گزینه جستجوگر می تواند در صورت نیاز فعال شود و جالب آنکه پس از یک جستجو قادر خواهید بود تا نتایج آنرا با دوستانتان به اشتراک بگذارید .
از دیگر امکانات قابل ذکر در این نسخه جدید از (
Yahoo Messenger) ، گزینه "LAUNCHcast Radio" می باشد که امکان استفاده از یک رادیوی اینترنتی را فراهم می کند . در صورت انتخاب یک استگاه رادیویی از طرف کاربر ، پیغام رسان فوری می تواند بصورت کاملاً خودکار نام آن ایستگاه را در "Statu" نمایش دهد تا دیگران نیز در صورت علاقه بر روی آن کلیک نمایند . گزینه "GO Mobile" نیز اجازه ارسال پیامهای متنی را بر روی برخی از مدلهای تلفن همراه ایجاد می کند .
با توجه به آمار منتشر شده از جانب یاهوو ، بیش از 2 میلیون پیام که حاوی شکلکها نیز می باشند در هر روز بین کاربران این برنامه رد و بدل می شود و بدین منظور این شرکت دست به افزودن 13 شکلک جدید نیز زده است .
امکانات مسنجر جديد به شرح زير ميباشد :

سرگرمی:

رادیو

به رادیو 24 ساعته گوش کنید. پایگاه رادیویی مخصوص خوتان بسازید. به آهنگ دلخواهتان گوش کنید. در این صورت نام آهنگ به عنوان وضعیت(status) شما در جلو آی دی تان به نمایش در خواهد آمد.

بازی

بهترین راه برای به چالش کشیدن دوستانتان! بازی هایی مانند شطرنج، دامنه ، Word Racer, Checkers و چندین بازی جذاب دیگر.همچنین می توانید بالاترین امتیاز دوستانتان را در بازی های تک نفره ببینید. لیست کامل بازی ها را از اینجا ببینید.

تنظیمات شخصی:

آواتار

آواتار یک شمایل گرافیکی همراه با لباس و دیگر تجهیزات است. شما می توانید شمایل خود را به گونه ای طراحی کنید که گویای شخصیت و قیافه شما باشد. آواتار ها در کنار آی دی هر شخص در قسمت لیست دوستان نمایش داده می شوند. همچنین هنگام چت کردن با دوستانتان آواتار هر کدام از شما برای دیگری به نمایش در خواهد آمد.

نمایش عکس

با نمایش یک عکس خود را به دوستانتان بهتر معرفی کنید. این عکس را می توانید از روی هارد کامپوترتان انتخاب کنید.

شکلکهای صدا دار

شکلکهایی که سلام میکنند ، خدا حافظی می کنند و یا حتی هنگام بازی کردن با دوستانتان آنها را مورد طعنه و سرزنش قرار می دهند!

پوسته

همراه یاهو مسنجر جدید پوسته های متنوعی عرضه شده است. پوسته هایی به رنگ صورتی ، آبی شاد و یا حتی به شکل پنجره های استاندارد ویندوز.

شکلکها

احساسات خود را موقع چت کردن با استفاده از این شکلکها بهتر بیان کنید! شکلکهای جدید

IMVironments

زمینه صفحات چت خود را با استفاده از صحنه های جذاب و تعاملی زیباتر کنید! نمونه

سودمندی:

پنهان کاری

برای بعضی از دوستان آنلاین و برای بقیه آفلاین باشید! افراد مزاحم را می توانید برای همیشه از لیست خود خارج کنید به گونه ای که دیگر نتوانند برای شما پیغام بفرستند.

دفتر آدرس

آدرس ، شماره تلفن و اطلاعات شخصی دوستانتان را به راحتی با استفاده از دفتر آدرس یاهو مدیریت کنید.

جستجو

مستقیماً از صفحه چت عمل جستجو در وب را انجام دهید! برای انجام جستجو عبارت زیر را تایپ کنید و جواب را همانجا ببینید!

ارتباطات:

چت صوتی

با استفاده از میکروفون و اسپیکر کامپیوترتان با دوستانتان چت صوتی داشته باشید.

دوربین

تصویر ویدئويی خود را به صورت پخش مستقیم برای دوستان و خانواده تان در سراسر دنیا بفرستید.

کنفرانس

با چندین نفر در یک اتاق گفتگو بحث و تبادل نظر کنید.

انتقال فایل

فایل های خود را مستقیماً برای دوستانتان ارسال کنید.

  
نویسنده : حسين قره ; ساعت ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٠ خرداد ،۱۳۸۳